Kliknutím na oblasti zájmu pod tímto textem vyfiltrujete relevantní cíle. Pod některými cíli se skrývá odkaz na další informace. Zajímavá místa, kam v létě vyrazit, neustále doplňujeme.


Osada Jizerka

Kdo by neznal tuto nádhernou osadu uloženou v náhorní plošině Jizerských hor, na kterou dohlíží majestátní čedičový vrch Bukovec. V létě poslouží třeba jako výchozí bod pro pěší nebo cyklistický výlet po Jizerkách.

Muzeum výroby hraček

Známé muzeum výroby dřevěných hraček v Albrechticích v Jizerských horách. Kromě muzea zde narazíte i na různé výstavy nebo třeba kreativní dílny.

Szklarska Poręba

Krásné horské městečko, na které dohlíží majestátní štíty Krkonoš. I v létě v něm najdete množství turistických atrakcí, například městské lanovky nebo Krkonošské centrum ekologického vzdělávání. Do města se navíc snadno a rychle dostanete autem i vlakem z Kořenova.

Přehrada Souš

Bývalá rekreační oblast nyní již slouží pouze vodárenským účelům a koupání je v ní zakázáno, přesto její okolí stojí za výlet.

Muzeum ozubnicové dráhy

Přímo v budově železniční stanice Kořenov 800 m od roubenky najdete muzeum ozubnicové dráhy Tanvald - Kořenov. O některých sezónních víkendech na tuto trať vyjíždějí historické vlaky.

Jelenia Góra

Jelení Hora je nejbližší velké město v Polsku. Se svými téměř 100 tisíci obyvateli, živým městským centrem a spoustou památek může být zajímavým zpestřením vašeho pobytu. Pohodlné spojení vlakem trvá jen něco přes hodinu.

Údolí Jizery

Krásné údolí s krásnou řekou a stezkami vhodnými pro turisty i cyklisty. Spodní část doprovází železniční trať do Polska, v horní části narazíte na spoustu příjemných míst ke koupání.

Mumlavský vodopád

12 metrů vysoké vodopády na samém západě Krkonoš u Harrachova.

Vodní nádrž Bedřichov

Bedřichov je od roubenky již poměrně daleko (25 km), jedná se však o nejbližší jizerskohorskou přehradu, ve které je povoleno koupání. Nudisté a naturisté potom ocení i vlastní vyhrazenou pláž.
Harrachov

Harrachov

Oblíbené moderní horské centrum zimních i letních sportů. V létě oceníte například lanové centrum, bobovou dráhu, muzeum skla, hornické muzeum a další atrakce.

Rozhledna Štěpánka

Kamenná 24 metrů vysoká nejstarší rozhledna Jizerských hor s krásným výhledem do širého okolí.

Protržená přehrada

Připomínka tragédie na Bílé Desné, pří které v roce 1916 zemřelo 62 lidí a na 100 domů v obci Desná bylo zničeno.

Jizerskohorská rašeliniště

V Jizerských horách, jen nedaleko od roubenky, narazíte na množství unikátních zachovalých rašelinišť. Některá z nich jsou zařazena do seznamu UNESCO. Jmenujme například Velkou Jizerskou louku, Na Čihadle nebo Rašeliniště Jizery.

Josefodolská přehrada

Největší přehrada Jizerských hor slouží taktéž pouze ke kumulaci vody a nelze se v ní koupat. Přesto slouží jako cíl mnoha výletů. Nejlepšími výchozími místy jsou Josefův Důl nebo Hrabětice.

Tanvaldský špičák

V zimě oblíbený lyžařský areál, v létě stará kamenná rozhledna, turistická chata a cíl výletu pro náročnější turisty.

Město Liberec

Stotisícová metropole v kotlině mezi Jizerskými horami a Ještědsko-kozákovským hřbetem nabízí velké množství kulturního vyžití. Jmenujme například známé centrum Babylon, nejstarší zoologickou a botanickou zahradu, radnici ve vídeňském stylu a další. Dominantou je hora s vysílačem, horským hotelem a rozhlednou Ještěd.

Jablonec nad Nisou

Město proslulé výrobou skla a bižuterie nabízí mnoho možností kulturního vyžití. Vodní nádrž Mšeno patří mezi největší městské nádrže ve střední Evropě a je oblíbeným cílem místních i turistů.