Roubenka stojí v nádherných kopcích východní části Jizerských hor, téměř na hranicích s Krkonošským národním parkem a s Polskem. Je součástí obce Horní Polubný, která spadá pod obec Kořenov. Možnosti vyžití se značně liší dle ročního období, ale jedno je jisté – na své si zde přijde naprosto každý. Ať už jste milovníky zimních sportů, cyklistiky, turistiky nebo poznávání všeho druhu!

Sjezdoví lyžaři ocení menší sjezdovku Jizerský kopec s večerním lyžováním jen pár metrů od chalupy. Ti náročnější to mají kousek do větších a známějších areálů jako je Černá říčka, Rejdice, Paseky nad Jizerou, Tanvaldský špičák, Harrachov a další. Běžkaři zase mají v docházkové vzdálenosti upravované běžkařské stopy, po kterých je to jen kousek na Jizerskou magistrálu a známé výchoziště mnoha tras v osadě Jizerka.

V létě je roubenka perfektním stanovištěm pro cyklisty i turisty. Horním Polubným vede několik turistických a cyklistických stezek. Horní Polubný je zároveň nejbližší obec u oblíbené osady Jizerka, kde se nachází například evropská rezervace tmy. V podstatě přímo u roubenky začínají nádherné hluboké jizerskohorské lesy, které se táhnou desítky kilometrů na sever.

Pro bližší informace o atrakcích a vyžití v okolí Polubného klikněte na jednu z ikon výše. Pod ikonami Zima a Léto vám na základě vašich preferencí vybereme vhodné cíle v okolí a něco vám o nich řekneme. V sekci Služby objevíte seznam základních služeb a oblíbených cílů v okolí, včetně vzdálenosti od roubenky. Pod ikonou počasí se potom skrývá krásná realistická simulace aktuálních povětrnostních podmínek v Polubném a dlouhodobá předpověď počasí.