Kliknutím na oblasti zájmu pod tímto textem vyfiltrujete relevantní cíle. Pod některými cíli se skrývá odkaz na další informace. Zajímavá místa, kam v zimě vyrazit, neustále doplňujeme.


Osada Jizerka

Kdo by neznal tuto nádhernou osadu uloženou v náhorní plošině Jizerských hor, na kterou dohlíží majestátní čedičový vrch Bukovec. V zimě slouží jako ideální výchozí místo pro výlety na běžkách. Užijte si nezapomenutelnou atmosféru zimní Jizerky!

Jizerský kopec

Menší sjezdovka, co by kamenem dohodil od naší roubenky (100 m). Pro závodní lyžaře to není, ale na odpolední poježdění bohatě vystačí.

Kořenov

V okolí městečka téměř nadohled od Polubného najdeme nespočet menších i větších vleků a výchozišť běžkařských tratí směřujících na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš. Na obrázku je vlek Bavorák asi 3 km od roubenky.

Harrachov

Známé horské centrum nejen zimních sportů. Kromě klasických skokanských můstků a množství sjezdovek zde ale i v zimě narazíte třeba na zajímavá muzea a expozice.

Černá říčka

Areál nejblíže k naší roubence. Stačí sjet pouze 2 km z kopce přímo na parkoviště. Řadí se k menším, ale na celodenní zábavu postačí. Nebo na výuku lyžování - jeden člen našeho roubenkového týmu se naučil lyžovat právě zde 🙂

Jizerská magistrála

Jizerky jsou protkané kilometry značených upravovaných běžkařských stop, které vedou těmi nejkrásnějšími místy. Ty hlavní trasy poznáte podle názvu ``Jizerská magistrála`` a byla by velká škoda jich nevyužít.

Paseky nad Jizerou

Pouhých 7 kilometrů od roubenky se nachází známé krkonošské zimní středisko. Nemá takový věhlas jako sousední Rokytnice, takže by mělo být klidnější, přesto bezpečně pobaví celou rodinu po celý den.

Rokytnice nad Jizerou

Kdo by neznal toto rozsáhlé krkonošské středisko, které žije nejen přes den, ale i v noci. Od roubenky je to do něj pouhých 14 km.

Smědava

Další tradiční místo, kde při svém celodenním výletu na běžkách oceníte horkou polévku a borůvkové knedlíky.

Tanvaldský špičák

Jen 10 km od roubenky se nachází jeden z nejoblíbenějších areálů Jizerských hor vyznačující se všemi obtížnostmi sjezdových tratí. Na své si tedy přijdou všichni členové rodiny.

Szklarska Poręba

Půvabné horské městečko pod štíty Krkonoš, jen kousek za hranicemi, snadno dostupné i vlakem. Kromě přilehlé Skiareny Szrenica nabízí i samotné městečko spoustu zajímavých výhledů a cílů.

Jelenia Góra

Jelení Hora - nejbližší větší město v Polsku má i v zimě co nabídnout. Kromě nádherných výhledů na Krkonoše můžete obdivovat třeba historické centrum a zajímavé památky.